WWW a nákupy zo zahraničia


Postupom času, vývojom technológií a následným znižovaním cien sme z roka na rok svedkami nárastu internetovej kúpy a predaja pomocou e – shopov. No chcem zdôrazniť to, že sme svedkami nárastu obchodovania, kedy si tovar objednávame z cudziny. Znižovanie cien u nás prichádza o niečo neskôr, taktiež výber je niekedy obmedzený. Samozrejme i Slovensko disponuje dobrými e – shopmi, ale veľa ľudí, ktorí majú prístup na internet, začínajú využívať možnosť nákupu zo zahraničia a to zo svojej izby. A podľa ich skúseností i názoru, zahraničné webové stránky poskytujú širší sortiment výberu mnohých produktov, pričom aj ceny sú nižšie, než ponúkajú naše domáce obchody.
www a zavináč

Napríklad spomeniem i môj prípad, kedy nakupujem cez jeden slovenský e- shop, no ten slúži ako pobočka, alebo skôr sprostredkovateľ. Samotný tovar a ceny prichádzajú z Českej Republiky a musím priznať i ja, že výber a ceny sú oproti iným slovenským shopom nekonkurenčné, pritom dovoz z Čiech hradí sprostredkovateľ a nie ja.

Chcem tým v skratke povedať, že dnešná doba, kedy sme skoro všetci pripojení k internetu a www stránkam, nám poskytuje viac možností i v tomto smere, nakupovaní. Pokiaľ sme pripojení, má každý z nás možnosť hľadať, až nájde to najlepšie. Tieto možnosti nám www stránky poskytujú, nemáme sa na čo vyhovárať.
software a síť

Poďme sa ale pozrieť o veľký kus ďalej, napríklad na stránky, ktoré poskytujú tovar až z ďalekej Číny. V tomto prípade musíme byť obozretní, pretože podľa skúseností vieme, že tovar z tejto krajiny nebýva práve kvalitný.

         Určite sa nájdu i kvalitní výrobcovia, no stávajú sa prípady, kedy tieto výrobky nezískali značku CE. V praxi to znamená, že neprešli testom bezpečnosti k človeku a životnému prostrediu. Možno aj prešli, no isté je to, že takéhoto základného testu sa vôbec nezúčastnili, teda sa nejedná o overený tovar. Môžu predať prakticky akúkoľvek nekvalitnú hlúposť.